Projekty

Koncert Tomáše Kluse

Koncert Tomáše Kluse jako součást oslavy 20 let festivalu Natruc - MSD Kolín.

Fotografie z koncertuLétohrátky 2017

Galavečer TK Kocour Modroočko a ZUŠ Kolín

Fotografie z představeníWalt Disney dětem

Děti dětem, aneb tančíme s Waltem Disneyem - celovečerní taneční mozaika složená ze známých pohádek významného amerického producenta, režiséra a animátora v podání TK Kocour Modroočko.
Premiéra v kolínském divadle 20. 3. 2016.

Fotografie z představeníDům na půl cesty "BARRY"

logo Domu na půl cesty Barry

S účinností od 1. července 2012 zajišťuje o.s. Barry & spol. sociální službu - Dům na půl cesty, která je financována z Evropského sociálního fondu ČR. Dům na půl cesty je pobytová služba pro mladé lidi, kteří opouští dětské domovy z důvodu zletilosti a nemají kam jít. Dům na půl cesty se nachází v Býchorech u dětského domova. Bydlení zde najde 5 chlapců a dívek, pro které jsou připraveny 2 byty. Dům na půl cesty zajišťuje pro klienty vedle pobytových služeb rovněž sociálně terapeutické a komunitní programy, sociální a etopedickou intervenci, individuální terapii, pracovní programy a poradenskou činnost. Klienti budou zapojeni do činností související s EKO centrem Horka a budou pracovat na zvířecí farmě. Klientům zajišťují odbornou péči sociální pracovník, speciální pedagog - etoped, odborný vychovatel - terapeut a pedagogičtí asistenti.

Aleš Bureš - koordinátor a odborný garant projektu Dům na půl cesty "BARRY"
tel. kontakt: +420603491927
e-mail: ales.bures@seznam.cz

Fotografie z bytůKe stažení: Leták Domu na půl cesty


Projekt Hiporehabilitace

logo Hiporehabilitace

Tento projekt se zaměřuje na pozitivní ovlivňování poruch chování a učení, zmírnění projevů duševních chorob, smyslových a zdravotních deficitů u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) pomocí terapie s koňmi. Projekt se zaměřuje na sociálně ohrožené děti v ústavní péči, žáky speciálních škol a zdravotnických zařízení.
Projekt zavádí nové humanistické modely řešení v oblasti péče o postižené děti. Jeho cílem je zvyšování sociálních kompetencí žáků se speciálními potřebami.

Více informací o projektu a možnostech dárcovství naleznete v letácích.

Ke stažení: Leták A6 | Leták velký


Projekt Garfield je sám doma

Garfield - taneční komiks

Projekt "Garfield je sám doma" je ojedinělý hned v několika směrech. Nejen, že se jedná o syntézu tance, nonverbálního a loutkového divadla, ale také začleňuje děti a mládež z ruzných sociálních vrstev. Zaměřuje se na práci v oblasti sociální integrace dětí dětských domovů pomocí uměleckých metod, které jsou této cílové skupině dětí velmi blízké a předpokládá se tedy jejich aktivní zapojení. Projekt pomáhá dětem zkvalitňovat svoji osobnost, pomáhá pracovat na smysluplném díle, umožňuje zažívat úspěch a systémovou práci, umožňuje navazovat nová přátelství, konfrontuje je s dětmi z uměleckých škol a klubů. To je zcela výjimečný aspekt projektu.

Na podiu se objeví až 100 tanečníků z dětských domovů Středočeského kraje (DD Býchory, DD Nymburk, DD Pyšely, DD Sázava, DD Zruč nad Sázavou, DD Nové Strašecí a DD Krnsko), děti ze Základní umělecké školy v Poděbradech a Kolíně. Společně s nimi vystupuje TK Kocour Modroočko, pánská taneční skupina Rasputin, TS Merci i sboristé baletního souboru Národního divadla. Děti se spolu s profesionálním týmem celý rok připravovaly na celovečerní představení formou víkendových a týdenních soustředění, kde se učili nejen novým technikám v tanci, divadle či loutkovém divadle, ale především spolupráci a tvořivosti. Tyto činnosti a především pocit, že vytváří spolu s ostatními důležitý celek, přinášejí dětem z dětských domovů pozitivní změny v chování a myšlení.

Premiéra představení proběhla 4. 5. 2011 ve vyprodaném kolínském divadle. Dominantou jeviště se stala obří projekce, na které probíhaly loutkové animace, které se poté přenesly na jeviště mezi skutečné herce a tanečníky. Účinkující překvapovali diváky nejen svými až profesionálními výkony, ale taktéž krásnými a rozmanitými kostýmy. Součástí představení byly mobilní kulisy, které dotvářely komiksovou atmosféru představení.

Garfield vzbudil na veřejnosti velký zájem, což dokazují nejen vyprodaná představení, ale také zájem divadel v ČR. Reprízy proběhly 5.12.2011, 10. a 11.4.2012 v kolínském divadle, 29.1.2012 dokonce na Nové scéně Národního divadla a též byla do posledního místa vyprodána.

Krátký video sestřih z představení:

Ke stažení: Leták skládačka

Projekt byl podpořen nadací Vodafone v rámci programu Vpohybu.